על המרת מטבע חוץ בישראל

על ידי: לארי בכר

עד לפני שנים מספר, הדרך היחידה להמיר מטבע חוץ הייתה באמצעות הבנקים או חלפנים בעלי מעמד לא חוקי. מאז סוף שנות התשעים המצב השתנה באופן משמעותי, וכעת יש אפשרויות רבות בפני מי שעומד להשתמש בשירותי המרת מטבע.

בעשור האחרון אפשרו חוקים חדשים של ממשלות ישראל לכל גוף עסקי העומד בתנאי סף לפתוח חברה העוסקת בהמרת מטבעות זרים. את הכפפה הרימו לא מעט מוסדות פיננסיים וביניהם דואר ישראל, וכיום אפשר לראות חנויות להמרת מטבעות ברחוב הראשי של כל עיר כמעט בארץ. חנויות אלה מאפשרות לכל אדם, בין אם מטייל מזדמן או איש עסקים הזקוק לשירותי מטבע זר באופן קבוע, לרכוש מטבע חוץ, המחאות נוסעים וגם במקרים רבים להעביר כספים לחו"ל.

הזמינות של השירותים הללו, הפכה את השירות הנחוץ הזה לזמין הרבה יותר מבעבר, קל יותר לשימוש וכמובן זול יותר עבור הצרכן.

הזמינות נובעת מהמצאותן של חנויות המרת כספים בכל עיר, הקלות מתבטאית בין היתר בנגישות ובקיצור זמני ההמתנה והמחיר הנוח נגזר מן התחרות הקשה בין הסוכנויות השונות על גובה העמלה אותה הן גובות.

מאחר והתחרות על העמלות כה גדולה, סוכנויות רבות מנסות למצוא אפיקים שונים להגדלת רווחיהן, וכך יש סוכנויות המתמחות בקהילות הזרות היושבות בישראל, אחרות באנשי עסקים הזקוקים באופן רצוף להעביר כספים לחו"ל וכך הלאה.

בדומה לגופיים פיננסיים אחרים, גם רשתות המרת מטבע חוץ עדיין אינן עושות שימוש נרחב ברשת האינטרנט, אף כי חלקן מתחילות לעשות את צעדיהן הראשונים.

לבסוף, כיום מרבית האנשים מסתמכים על בנק ישראל כמקור לשערי מטבע, אך חשוב לזכור כי לצרכי רכישת מטבע חוץ, חשוב להיות מעודכנים לפי שערי מטבע בזמן אמת כפי שמופיעים באתר זה ובאחרים כמוהו באינטרנט.

אודות כותב המאמר

כתיבת תוכן לאתרים , ביטוח רכב , ניהול אתרי אינטרנט כולל כתיבת תוכן מקורי לבלוגים

(Reader.co.il SC #46300)

מקור המאמר – http://www.reader.co.il/article/46300/על-המרת-מטבע-חוץ-בישראל

0 Responses to “על המרת מטבע חוץ בישראל”


Comments are currently closed.