חדש בשוק המט"ח

על ידי: אמילי גבירול

חדש בשוק המטבע חוץ? השוק הזה יכול להשמע באמת מסובך ומפחיד אך זה לא חייב להיות כך. פשוט כמו בכל סוג של מסחר, אתה עושה כסף כאשר אתה קונה נמוך ומוכר גבוה. מסחר במטבע חוץ זה פשוט מסחר במטבע אחד ביחס למטבע אחר.

מטבע חוץ זה השוק הכלכלי הגדול בעולם. זה יוצר טריליונים של דולרים במסחר באופן יומיומי והוא פועל 24 שעות ביממה וחמישה ימים וחצי. זהו גם השוק הנזיל ביותר בעולם.

בעולם של מטבע חוץ, המסחר מאוד יחודי לעומת שווקים פיננסים אחרים כגון מניות. מאז ששוק המטבע חוץ פועל 24 שעות יום בכל העולם, היום מתחיל בסידני ומסתיים בניו יורק, ואין לשוק זה מקום מרכזי. ניתן לסחור במטבע חוץ מתי שרוצים בלי קשר לזמן המקומי.

בעבר, מסחר במטבע חוץ הוצע רק למוסדות כספיים גדולים כגון בנקים,זה חברות גדולות, תאגידים רב לאומיים וסוחרי מטבע גדולים. זה אומר שסוחרים יחידים ועסקים קטנים לא יכלו להשתתף בשוק נזיל זה.

אף על פי כן, בסוף שנות ה-90,  שוק המטבע חוץ נעשה זמין לסוחרים יחידים ועסקים קטנים, וזאת בגלל ההתקדמויות בטכנולוגית התקשורת.  אינטרנט מהיר איפשר לאנשים להכנס לשוק המטבע חוץ וזה נעש אחד העסקים הביתיים הטובים.

מסחר במטבע חוץ נהיה יותר ויותר פופולרי כל יום. מי שמשקיע בלימוד במסחר במטבע חוץ בוודאי תהיה לו את ההזדמנות להרויח הרבה כסף. אף על פי כן, כמו בכל מסחר, מסחר בשוק הגדול והנזיל ביותר בעולם הוא גם בעל הסיכון שלו. זו עובדה שהרבה אנשים שסוחרים במטבע חוץ איבדו כמות רצינית של כסף וכמה מהאנשים האלה הינם סוחרים כם לא מעט ניסיון.

זאת הסיבה שבגללה מאוד חשוב בשבילך, כסוחר מתחיל בשוק המטבע חוץ, ללמוד את השוק ואת "חוקי המסחר" שלו. ראשית, יש מאות או אפילו אלפי אתרי אינטרנט שמציעים חינוך בשוק המטבע חוץ. ניתן גם לפתוח חשבון דמה על מנת להתנסות במסחר מבלי לסכן כסף אמיתי.

על מנת להתחיל לסחור בשוק הזה, כל מה שצריך הוא מחשב עם אינטרנט מהיר, חשבון מטבע חוץ ממומן ומערכת מסחר. שלושת הדברים הפשוטים האלה מספיקים על מנת להתחיל לסחור במט"ח.

אודות כותב המאמר

(Reader.co.il SC #49880)

מקור המאמר – http://www.reader.co.il/article/49880/חדש-בשוק-המטח

0 Responses to “חדש בשוק המט"ח”


Comments are currently closed.